sklep internetowy bielizna

sklep internetowy bielizna

Sie 18

sklep internetowy bielizna

Mózg i fizyczny Rozwój One-miesięcznego dziecka

Twoje dni stały się tak dużo jaśniejsze odkąd dziecko przychodzi. Jego krzyki są wokół domu, ale dają poczucie szczęścia. Wszyscy w rodzinie jest w radości.

Jeżeli jesteś po raz pierwszy rodzic, trzeba myśleć o tym, jak tak dziecko będzie się rozwijać. Jak szybko będzie rosnąć? Ile jeść / pić młyn? Albo jak długo spał w tych pierwszych dniach swojego życia?

Te pytania będą odpowiedział poniżej. Ale zanim przeczytać część rozwoju fizycznego, najlepiej jeśli trochę czasu, aby przeczytać o jego rozwoju mózgu. Będziesz zaskoczony, że mózg dziecka może bardzo szybko rosnąć i że posiada bardzo ważną rolę w życiu dziecka.

Zapraszamy do lektury!

* Rozwój mózgu

Pewnie pomyślał, że mózg dziecka rozwija się zaraz po tym się narodził. Jesteś niepoprawny. Zaskakująco, mózg dziecka zaczyna rosnąć natychmiast po zapłodnieniu. W tym czasie rodzi się dziecko, jego mózg już gruntowny ilość rozwoju, choć jest nadal w toku rozwoju.

o objętości mózgu

Mówiąc o objętości mózgu noworodka wynosi około jednej przedstawiono wielkość i waga w mózgu dorosłego. Składa się z około 100 miliardów komórek nerwowych lub neuronów w chwili urodzenia, numer jest tym, co dziecko będzie miało całe życie.

Części o Mózgu

W momencie urodzenia, dolne części mózgu (rdzeniu kręgowym i pniu mózgu) są już rozwijać. Role te obszary to:

– kontrolowanie podstawowych funkcji życiowych, takich jak oddychanie, ciśnienie krwi, tętno i REM (Rapid Eye Movement) snu.

– kontrolując wszystkie wrodzone odruchy (płacz, zaskakując i karmienia).

– odpowiedzialne za emocje dziecka, zwłaszcza lęku i uspokaja.

Tymczasem, wyższe części mózgu (korze mózgowej i układu limbicznego) są dość niedojrzałe w chwili narodzin. Oni muszą jeszcze przejść długą drogę procesu rozwojowego.

– autor artykułu